Dzień Mamy (2018-05-26 09:00:00)

Dzień Mamy
Dziś Dzień Mamy. Pamiętajcie aby złożyć jej życzenia w tym ważnym dniu. Jeśli mamy jakąś mamę na serwerze również życzymy jej wszystkiego dobrego!

Update on Fire! (2018-04-30 22:00:00)

Aktualizacja w ogniu
Na pewno domyślaliście się czego dotyczyły zapowiedzi. Tematem przewodnim aktualizacji są pożary ale zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie! Przede wszystkim dodanie straży pożarnej rodziło wiele pytań i wątpliwości w kwestii wykonania - może strażacy jako praca? A może jako nowa frakcja? A co, gdyby tak je połączyć? Kierując się Waszymi sugestiami zdecydowaliśmy się połączyć frakcję Los Santos Medical Center ze strażą pożarną. Z połączenia obu powstało Emergency Medical Center (w skrócie: EMS). Pierwotne zadania frakcji zostają rozszerzone o zdarzenia losowe (o nich poniżej) oraz inne zadania jakie pełni straż pożarna w normalnym życiu. Oprócz tego dodano wnętrze garażu wydziału pożarowego zlokalizowanego za szpitalem Wszystkich Świętych na Market (dodanego w ubiegłych aktualizacjach), a także potrzebne do pracy skiny, pojazdy frakcyjne, akcesoria i sprzęt (gaśnice, piły mechaniczne).

Zdarzenia losowe
Dodaliśmy akcje straży pożarnej które wywoływane są losowo i przez pogodę, a prócz akcji skryptowych administracja również będzie mogła wzbogacić rozgrywkę dodając owe zdarzenia "odręcznie". Pomoże to przy organizacji epizodów jak i mniejszych zdarzeń. Skrypt, który został przez nas przygotowany umożliwi w przyszłości stworzenie podobnych zdarzeń także dla innych frakcji, na przykład LSPD. Wśród rodzajów akcji straży pożarnej wyróżniamy:

1) Pożary - domów, sklepów, drzew, koszy na śmieci... czego chcecie! Organizacje przestępcze mogą dokonywać podpaleń, więc jeśli jest to jakiś sposób na wyrażenie dezaprobaty - wiecie co robić. Dostępne są trzy sposoby gaszenia pożaru: gaśnicą, z wozu oraz helikoptera (nowość!).

2) Plamy oleju - powodują poślizg pojazdów, które przez nie przejeżdżają ze znaczną prędkością. Zadaniem strażaków jest usunięcie plamy zanim spowodują one wypadek.

3) Przewrócone drzewa - największe utrudnienie ruchu. Strażacy muszą pociąć drzewo za pomocą piły mechanicznej oraz załadować na specjalny pojazd.

4) Wypadki - wraki powypadkowe nie znikają magicznie z dróg - usuwane są przez strażaków. Ich zadaniem jest załadowanie wraku na lawetę i przewiezienie w odpowiednie miejsce.

W efekty wydarzeń losowych (szczególnie pożarów) włożyliśmy wiele trudu, by wyglądały tak jak wyglądają obecnie. Mówiąc "efekty" mamy na myśli wytwarzający się ogień, dymy różnego rodzaju, wodę zrzucaną przez helikopter, a także efekty bardziej skryptowe niż wizualne, takie jak poślizg na plamie oleju. Postawiliśmy nacisk na realistyczny efekt i mamy nadzieję, że udało nam się to osiągnąć.

Ewidencja
Za pomocą ewidencji zdarzeń lider frakcji uzyska dostęp do danych kto, kiedy i w jakim zdarzeniu brał udział. Na serwerze za pomocą komendy będzie mógł zobaczyć tylko najnowsze zdarzenia, jednak w Panelu Gracza czeka na niego w pełni funkcjonalna i rozbudowana ewidencja, która pozwoli na filtrowanie zdarzeń za pomocą typu zdarzenia, nazwy postaci, a także dat. To jedna z kolejnych rzeczy, której przygotowanie da nam możliwość rozszerzenia funkcjonalności na pozostałe frakcje.

Dodatkowo
- Better Television (BTV, Better TV) - znane z singleplayera oraz wcześniejszych odsłon serii GTA studio telewizyjne InterGlobal Television ulokowane w Vinewood zostało otwarte z nową nazwą. W środku znajduje się recepcja oraz studio przystosowane do prowadzenia wydarzeń takich jak teleturnieje. Dodatkowo do studia przypisane są komendy pozwalające nadawać tymczasowe uprawnienia do korzystania z obiektu.
- Pociągi jeżdżące z Los Santos do dwóch pozostałych miast. Stacje postojowe to: Cranberry Station (SF), Fort Carson (LV), Yellow Bell Station (LV), Linden Station (LV), Jefferson Station (LS), Unity Station (LS) oraz Market Station (LS). Nie zgadza się Wam liczba stacji? I prawidłowo, bo dodaliśmy dwie nowe stacje kolejowe - w Fort Carson oraz na Jefferson.
- Warsztat Brock-Ken Kartz & Co. na Idlewood - alternatywa do warsztatu na Temple. W warsztacie można zatrudnić się jako mechanik. Znajduje się tam również radio.
- Nowe budynki, a także stacje kolejowe zostały zaznaczone na mapie serwera.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej listy zmian w naszym changelogu na forum, a także filmu promującego poniżej. Rzeczy opisane powyżej nie są wszystkim.Wielkanoc (2018-03-31 12:00:00)Kochani! Pragniemy życzyć Wam spokojnych i rodzinnych świąt wielkanocnych! Spędźcie czas z rodziną i nie zmoknijcie w Lany Poniedziałek! W wolnym czasie - jak zawsze - zapraszamy na serwer. Udanego weekendu życzy ekipa Better Life Role Play.

Dzień Kobiet (2018-03-08 00:00:00)

8 marca
Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze oraz żeby mężczyźni pamiętali o Was nie tylko w ten dzień, ale i przez cały rok. Przypominamy także Panom - doceniajcie je i pamiętajcie, że Dzień Kobiet to nie Walentynki, a kobietami są również Wasze mamy, siostry i tak dalej.

Polub nas na Facebooku Odwiedź nas na YouTube Dołącz do nas na Discordzie
Statystyki
IP Serwera: samp.blrp.pl
Miasto: Los Santos
Fundusze Miasta: $25377234
Podatek Dochodowy: 5%
Największy Online
Miejsce 1 marcinn - 4977 godzin
Miejsce 2 Ryder - 4208 godzin
Miejsce 3 TheHeroes - 3757 godzin
Miejsce 4 aPsik - 3425 godzin
Miejsce 5 TheDrifterPL - 3351 godzin
Miejsce 6 Xander - 2858 godzin
Miejsce 7 ToNy113 - 2847 godzin
Miejsce 8 Pawcio1998 - 2536 godzin
Miejsce 9 9dawid8 - 2514 godzin
Miejsce 10 ratched - 2489 godzin