Aktualizacja (2018-08-31 20:00:00)

Stacja Kontroli Pojazdów
Koniec wakacji już już niestety nadszedł. Mamy nadzieję, że aktualizacja go trochę osłodzi. Wprowadza ona wiele zmian związanych z posiadaniem pojazdu. Pierwszą zmianą jest między innymi dodanie Stacji Kontroli Pojazdów umożliwiającej wykonywanie przeglądów technicznych Waszych aut i motorów. Znajduje się ona w dzielnicy Commerce (), a wraz z nią dodane zostały dwa nowe bloki mieszkalne. W dokumentach pojazdów, które też zostały przebudowane, będzie się teraz znajdować informacja na temat przebytego przeglądu. Dodatkowo został zmieniony wygląd dokumentów postaci - dowodu osobistego oraz wszystkich licencji.

Nowości związane z pojazdami
Aby posiadanie pojazdu nie ograniczało się tylko do jazdy nim, tankowania i używania opcji "napraw wszystko" u mechanika dodaliśmy kilka nowych elementów. Pierwszym z nich jest zużywanie się opon, na które wpływa ilość kilometrów przebytych pojazdem, a także tak zwane palenie gumy. Dodaliśmy 11 rodzajów opon, które różnią się od siebie wytrzymałością oraz wpływem na efektywność paliwową. Wytrzymałość opony wpływa na tempo jej zużywania się, a zużycie na szansę na samoistne przebicie się opony. Efektywność paliwowa im większa, tym pozwala zaoszczędzić więcej paliwa.

Kolejnym ważnym elementem aktualizacji są usterki pojazdów. Wyróżniamy usterki takie, jak: przebite opony, wyciek oleju silnikowego, awaria silnika, awaria układu hamulcowego oraz awaria skrzyni biegów. Szczegółowe działanie usterek zostało opisane w changelogu na forum. Dodana została również możliwość wizualnej zmiany przebiegu u mechaników. Prawdziwość przebiegu jest możliwa do sprawdzenia na Stacji Kontroli Pojazdów.

Zmiany u mechanika
Dzięki tej aktualizacji mechanicy będą mieli więcej pracy niż zazwyczaj. Będą oni zajmowali się teraz dodatkowo naprawą usterek, wymianą opon, a także (mniej legalną) zmianą przebiegu. Dodana została również umiejętność mechanika, która wpłynie na czas naprawy usterek i montowania części. Umiejętność może wzrosnąć podczas naprawy usterek. Naprawy w warsztacie zostały rozdzielone na bardziej szczegółowe - chcieliśmy ograniczyć sytuacje, kiedy bezmyślnie wybierana jest opcja "napraw wszystko (i po kłopocie )". W związku z wprowadzeniem wytrzymałości opon i możliwości przebicia ich samoistnie dodaliśmy również koła zapasowe, które można przewozić w bagażnikach pojazdów.

Ponadto...
Wymienione powyżej nowości nie są wszystkim, co zostało wprowadzone w aktualizacji. Kompletna lista zmian znajduje się w changelogu na forum. Zachęcamy do lektury. Nowe budynki zostały zaznaczone na minimapie oraz na mapie miasta na stronie głównej.


Koniec roku szkolnego (2018-06-22 00:00:00)

Zaczynamy wakacje
Długo wyczekiwane i zasłużone zakończenie roku szkolnego w końcu nadeszło. Z tej okazji życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Przypominamy również o Dniu Ojca, to już jutro! Nie zapomnijcie o swoim tacie. Jeszcze raz życzymy miłych wakacji i zapraszamy na serwer!

Aktualizacja (2018-06-09 23:00:00)

vOpisy
Z dniem dzisiejszym na serwer zostały dodane vOpisy, czyli opisy pojazdów. Każda osoba posiadającą uprawnienia do pojazdu (w przypadku prywatnych - właściciel, a w przypadku pojazdów frakcyjnych ranga z odpowiednimi uprawnieniami) będzie mogła skorzystać z tej funkcjonalności. Przypominamy o obowiązku tworzenia opisów zgodnie z obowiązującym regulaminem. Dodatkową możliwość otrzymały konta Premium oraz Super Premium, które mają możliwość zapisania wpisanych przez siebie opisów oraz używania kolorów. Szczegółowe informacje dotyczące aktualizacji znajdziecie w changelogu na forum.


Dzień Dziecka (2018-06-01 00:00:00)

Dzień Dziecka
Jak co roku wszystkim dzieciom (i tym którzy nadal się dziećmi czują) życzymy wszystkiego najlepszego. Z tej okazji w Panelu Gracza od godziny 10:00 będzie dostępna mini gra. Pula nagród to 600 PP (30 nagród, każda z nich po 20 PP). Życzymy powodzenia!

Polub nas na Facebooku Odwiedź nas na YouTube Dołącz do nas na Discordzie
Statystyki
IP Serwera: samp.blrp.pl
Miasto: Los Santos
Fundusze Miasta: $25377234
Podatek Dochodowy: 5%
Największy Online
Miejsce 1 marcinn - 4977 godzin
Miejsce 2 Ryder - 4208 godzin
Miejsce 3 TheHeroes - 3757 godzin
Miejsce 4 aPsik - 3425 godzin
Miejsce 5 TheDrifterPL - 3351 godzin
Miejsce 6 Xander - 2858 godzin
Miejsce 7 ToNy113 - 2847 godzin
Miejsce 8 Pawcio1998 - 2536 godzin
Miejsce 9 9dawid8 - 2514 godzin
Miejsce 10 ratched - 2489 godzin