Kolejne zmiany w systemie pojazdów (2018-12-01 12:00:00)

Dopełnienie ostatniej aktualizacji pojazdów
O ile można powiedzieć, że ostatni update pojazdów był dość znaczący (dodanie usterek, opon, warsztatu, przeglądów technicznych i paru innych rzeczy), to o obecnym można rzec iż wywraca wszystko do góry nogami. Od teraz każdy pojazd staje się bardziej unikalny - posiada on unikalne dla siebie statystyki spalania paliwa i możliwość zmiany typu silnika (nie każdy pojazd ma dostępne wszystkie rodzaje silników). Z racji skali zmian naturalnie jesteśmy otwarci na Wasze uwagi dotyczące spalania i innych współczynników, prosimy swoje wnioski kierować na forum.

Typy paliw
Do teraz na serwerze praktycznie wszystkie pojazdy miały silnik benzynowy, a paliwo z którego korzystał było wyrażane w postaci procentowej od 0% do 100%. Teraz każdy pojazd ma unikalną dla siebie pojemność baku oraz wartość spalania paliwa, która jest modyfikowana przez parę czynników.

Podstawowe założenia dotyczące spalania paliwa są takie, że różne typy silnika mają inne spalanie. Z reguły jest ono większe podczas jazdy miejskiej (małe prędkości, ciągłe przyśpieszanie i hamowanie), a w pewnym stopniu mniejsze gdy poruszamy się w trasie (wysoka, raczej stała prędkość). Do tego znacznie zostało zredukowane zużycie paliwa na postoju gdy mamy włączony silnik, ciągle ono występuje ale stanowi nieznaczny ułamek spalania "właściwego". Zmiana dotycząca efektywności paliwowej wprowadzona wraz z oponami w poprzedniej aktualizacji ciągle obowiązuje i pozwala na zredukowanie spalania naszego pojazdu o nawet kilkanaście procent.

Typy silników
Dodaliśmy nowe rodzaje silników. Poniżej przedstawiamy krótka charakterystykę każdego z nich.

- Silnik benzynowy jest silnikiem podstawowym tankowanym benzyną. Dość awaryjny, lecz to najtańsza opcja zakupowa.

- Silnik diesla - droższy niż benzynowy, tańszy do utrzymania jeśli chodzi o ekonomię jazdy zwłaszcza w trasie. Jest tankowany olejem napędowym, drogi w naprawie.

- Silnik elektryczny - cenowo znacznie odbiega od poprzedników. Ładowany jest na prąd (domyślnie za darmo) w mieście przy stacjach paliw, a także w domach (w tym przypadku cena ładowania jest doliczana do rachunku za prąd). Pojazdy elektryczne mają lepsze przyśpieszenie początkowe, ale nie można w ich przypadku instalować instalacji gazowej ani nitro. Bezawaryjny.

- Silnik pojazdów latających jest silnikiem zamontowanym we wszystkich samolotach i helikopterach. Jest tankowany za pomocą paliwa lotniczego.

Instalacja gazowa
Jest ona opcjonalnym dodatkiem do silników benzynowych i diesla w samochodach. Po jej zainstalowaniu można przełączyć się na korzystanie z gazu, który jest najtańszym paliwem, jednak wtedy prędkość maksymalna naszego pojazdu podlega ograniczeniu. Jeśli mamy instalację gazową to nie możemy mieć już instalacji nitro i na odwrót.

Instalacja nitro
Niestety do tej chwili system nitro był potraktowany na naszym serwerze po macoszemu, ale wraz z tą aktualizacją następuje zmiana. Wcześniej było wręcz obojętne jakie ulepszenie nitro kupimy (x2, x5, x10), gdyż jego zapas nigdy się nie kończył, a działanie było identycznie. Od teraz będzie do wyboru kilka różnych systemów nitro do zainstalowania (tylko w silniku benzynowym lub diesla) różniących się ceną, niezawodnością (podatność na awarie) oraz pojemnością butli, którą musimy regularnie napełniać w celu korzystania z tego wspomagacza. Zasada używania również uległa zmianie, teraz używane będzie ono jedynie gdy przytrzymamy przycisk akcji (np. lewy przycisk myszy), gdy go puścimy to przerwiemy używanie nitro. W taki sposób mamy o wiele większą kontrolę nad nim i możemy używać go jedynie wtedy gdy to koniecznie. Gdy już nasza butla zostanie opróżniona to należy napełnić ją podtlenkiem azotu w warsztacie u mechanika. W przeciwnym razie próby włączania nitro, gdy w naszym zbiorniku nic nie ma grozi uszkodzeniem całej instalacji.

Parę innych zmian...
Udało też się wprowadzić parę zmian oraz poprawek niektórych błędów. Ciastillo u Emily zostało otwarte, jednak z nową lokalizacją. Uzasadnienie przeniesienia restauracji zostało przedstawione na ostatnim filmie tutaj.

Oprócz tego została dodana klimatyczna piwnica w okolicy Ganton i Idlewood przeznaczona głównie dla gangów, a także stacje serwisowe dla pojazdów latających oraz wodnych. Wprowadziliśmy także nowy interfejs wyboru kupowanego pojazdu (teraz będzie w textdrawie, sterowanym za pomocą strzałek na klawiaturze oraz przycisków N / Y). Zdecydowaliśmy się na textdraw, gdyż dzięki niemu możemy pokazać od razu dużo informacji na temat kupowanego pojazdu takich jak spalanie, pojemność baku, typy silników, a także daliśmy wyboru koloru początkowego (1 z 6 kolorów podstawowych). Zachęcamy do zapoznania się z kompletnym changelogiem, bo zmian jest na prawdę wiele. Staraliśmy się rozpisać je jak najdokładniej i najprościej. Za ewentualne błędy przepraszamy i prosimy o zgłaszanie ich na forum. Wszelkie parametry takie, jak spalanie, ceny, zużycie nitro i inne będą jeszcze dostosowywane dlatego prosimy o zgłaszanie Waszych uwag. Zapraszamy na serwer.

To jeszcze nie koniec...
Jako, że dziś jest 1 grudnia w Panelu Gracza pojawił się dla Was kalendarz adwentowy. Znajdziecie go tutaj. Pamiętajcie, aby klikać regularnie!
Wraz z dniem dzisiejszym rusza również serwerowy Discord! O zaproszenia pytajcie administracje. Komunikator Gadu-Gadu nie zostaje zawieszony, ale będziemy tam tylko na prośby.
Z uwagi na ostatnie skargi na ping nastąpiła również zmiana lokalizacji serwera. Osoby, które jeszcze nie widzą serwera pod IP samp.blrp.pl prosimy o tymczasowe używanie adresu IP: 137.74.6.221.


Black Weekend (2018-11-22 00:00:00)

Historie Los Santos (2018-11-05 21:00:00)

Halloween
Halloween jest już za nami, a straszliwe plotki do dzisiaj mrożą krew w żyłach obywateli miasta Los Santos! Z tej okazji przygotowaliśmy Wam filmik z historią kawiarni "Ciastillo u Emily". Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu na naszym kanale na YouTube. Dajcie znać w komentarzach czy Wam się podoba i czy chcecie kontynuację tej historii!

Czwarte urodziny Better Life Role Play! (2018-10-26 00:00:00)

26 października 2014
To już 4 lata razem! Dziękujemy, że ciągle jesteście z nami - zarówno w tych lepszych jak i gorszych chwilach. Zgodnie z tradycją przygotowaliśmy dla Was temat ze statystykami i podsumowaniem minionego roku. Znajdziecie go tutaj. Zachęcamy do czytania i komentowania, dziękujemy oraz życzymy jak co roku miłego spędzania czasu na serwerze w dniach urodzinowych jak i w kolejnych latach istnienia naszego serwera. Na czas weekendu na serwerze za każdy PayDay dostaniecie dodatkowe Punkty Nagród - więcej informacji w temacie urodzinowym.

Polub nas na Facebooku Odwiedź nas na YouTube Dołącz do nas na Discordzie
Statystyki
IP Serwera: samp.blrp.pl
Miasto: Los Santos
Fundusze Miasta: $24954115
Podatek Dochodowy: 5%
Największy Online
Miejsce 1 marcinn - 4982 godzin
Miejsce 2 Ryder - 4286 godzin
Miejsce 3 TheHeroes - 3757 godzin
Miejsce 4 aPsik - 3432 godzin
Miejsce 5 TheDrifterPL - 3351 godzin
Miejsce 6 Xander - 2858 godzin
Miejsce 7 ToNy113 - 2847 godzin
Miejsce 8 Pawcio1998 - 2564 godzin
Miejsce 9 ratched - 2525 godzin
Miejsce 10 9dawid8 - 2514 godzin