Plany na przyszłość (2021-08-29 22:30:00)

Co u nas?
Cześć wszystkim po długiej przerwie! Informujemy, że wciąż żyjemy i w ciągu ostatniego czasu ruszyły testy nowej aktualizacji. Poniżej objaśnimy Wam co wydarzy się w najbliższym czasie. Na forum w dziale z ogłoszeniami pojawił się również temat w którym możecie komentować i dyskutować na ten temat - klik.
Co się będzie działo?
Wiemy, że wiele godzin spędziliście na naszym serwerze jedni mniej, a drudzy bardziej ciężko pracując na zarobione pieniądze. Jak wiemy gospodarka nie jest idealna i pewnie nigdy taka nie będzie - nic nie jest idealne. Biznesy, które znacie z naszego serwera nie raz były przyczyną bugowania pieniędzy, przelewania czy innych nieczystych zagrywek. Było to później łatane, kasa usuwana i tak dalej, ale wiadomo że nie o wszystkim się dowiedzieliśmy i nie wszystko zostało wyłapane. Po wzajemnych konsultacjach i sugestiach graczy uznaliśmy, że czystka jest niezbędna do dalszego funkcjonowania serwera. Prosimy - nie nastawiajcie się od razu negatywnie do zmian. Oswójcie się z nimi zarówno w newsie jak i później w changelogu i dajcie im szansę.

Restart gospodarki zapewni przede wszystkim większą stabilność jeżeli chodzi o rozwój postaci oraz zapewni wszystkim nowe wyzwania. Każda postać będzie zaczynała od początku i dzięki bardziej wyważonym cenom zarabianie będzie trudniejsze niż było dotychczas. Liczymy również, że świeży start zachęci starych i nowych graczy do powrotu na serwer.

Zaznaczymy na start - żadne postacie nie będą usuwane. Informacje o postaciach takie jak imię i nazwisko, wiek, płeć, pochodzenie, rasa oraz ilość przegranych godzin zostaną bez zmian. Zostawiamy również poziom postaci - uznaliśmy, że nie wpłynie on znacząco na grę. Planujemy wyzerować majątek postaci czyli i pieniądze, dom, pojazdy oraz ekwipunek (łącznie z telefonem i kontaktami). Usunięte będą również licencje i umiejętności. Oprócz pojazdów należących do postaci również pojazdy frakcyjne zostaną usunięte, a na ich miejsce kupione zostaną startowe ilości pojazdów dla każdej z frakcji w podstawowej wersji, bez żadnych ulepszeń. Siedziby frakcji tworzonych przez graczy zostaną usunięte. Stan kasy miasta zostanie zmniejszony.

Wszystkie ceny (w sklepach, usług, wejściówek, licencji, mebli, pojazdów i tak dalej) zostaną zmienione i w większości zmniejszone. To samo tyczy się wysokości wypłat PayDay, który dodatkowo zostanie ograniczony limitem dziennych zarobków które są generowane. Każda postać może mieć inny limit, bo jest on wyznaczany na podstawie wielokrotności wypłaty. Limit nie obejmuje pieniędzy, które są przekazywane między graczami.

Wszystkie statyczne biznesy zostaną usunięte. Nie będą one dostępne do kupienia dla graczy jednak z biznesów takich jak gokarty, salony z pojazdami, strzelnica czy warsztat dalej będzie można korzystać - fizycznie te miejsca zostają bez zmian. Ten krok to jeden z wielu który pozwoli nam wprowadzić biznesy tworzone przez graczy.

Ilość pieniędzy przeznaczona na start będzie wynosić $1000. Taka ilość pozwoli na zakupienie rzeczy najbardziej potrzebnych na starcie czyli np. telefonu, zrobienie prawa jazdy czy wyrobienie dowodu osobistego. Ceny pojazdów będą proporcjonalnie zmniejszone z tym, że niektóre modele wymagały korekty, bo wcześniej były za drogie lub zbyt tanie w stosunku do swoich osiągów (na przykład Huntley lub Sultan). Ceny łodzi i samolotów znacznie poszybują w górę i teraz nie każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić. Wzrosną również ceny tuningu wizualnego z uwagi na to, że co drugie auto w mieście mogło sobie na nie pozwolić.

Co z postaciami IC?
Dajemy Wam dowolność w odegraniu utraty majątku. Możecie zrobić reset historii postaci i zacząć ją tworzyć na nowo jako świeżak w Los Santos. Możecie odegrać bankructwo, problemy rodzinne, zdrowotne, co tylko chcecie. Liderzy frakcji zostaną bez zmian - to samo tyczy się liderów frakcji dynamicznych. Postacie które zostały uśmiercone przed wprowadzeniem aktualizacji zostają uśmiercone i nie planujemy przywracać ich do życia.

Usunięcie licencji, a pozostawienie ślubów może wydać się dziwne, ale uzasadniamy to faktem, że ślub nie daje realnej przewagi a postacie, które mają zrobione licencje nie muszą już na nie wydawać startowych pieniędzy.

#Komentarz 03/09/2021
Wzięliśmy pod uwagę komentarze z dyskusji na forum, przedyskutowaliśmy dodatkowo parę kwestii i jako zarząd zdecydowaliśmy, że historia miasta oraz postaci musi zachować ciągłość. Co za tym idzie? Po czystce wszystkie istniejące obecnie postacie muszą zachować swoją pamięć. Decyzję uzasadniamy niezgodnościami jakie wynikłyby w skutek kontynuowania historii tylko przez niektórych. Nadal pozostawiamy Wam dowolność uzasadnienia utraty majątku poza uzasadnianiem tego globalnie (np. wymyślanie światowych kryzysów o których wie tylko Wasza postać).

Kiedy wprowadzenie zmian?
Tak jak wspomnieliśmy na początku - obecnie trwają testy i jeśli wszystko pójdzie bez niespodzianek to w następny weekend będzie można spodziewać się długiej przerwy technicznej poprzedzającej aktualizacje.

Dzień Dziecka (2021-06-01 09:00:00)

Dzień Dziecka
Wszystkim dzieciom, a także tym którzy nadal się dziećmi czują - życzymy wszystkiego najlepszego. Z tej okazji w Panelu Gracza dostępna jest mini gra PP. Życzymy powodzenia!

Matura 2021 (2021-05-03 17:00:00)

Matura 2021
Od jutra trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

Aktualizacja (2021-04-30 13:00:00)

Nowe miejscówki
W dzisiejszej aktualizacji zostało dodane dużo nowych obiektów i miejscówek. Dodaliśmy obiekty w okolicy apartamentów Bahamas na Jefferson oraz na Verona Beach w okolicy parkingu i basenu. Obiektów doczekały się również wszystkie plaże w Los Santos. W okolicy Santa Maria Beach dodaliśmy również salę gimnastyczną (zaznaczoną sztangą na minimapie) na której znajdziecie ring oraz boisko do koszykówki. Oprócz tego do Los Santos Forum dodaliśmy dostęp do toru 8-Track znanego z singleplayera, a na nim miejsca obserwacyjne dla widzów oraz osobne wejście dla zawodników. Windy do LS Forum znajdują się od strony dzielnicy Seville. Życzymy wszystkim udanej majówki!

Polub nas na Facebooku Odwiedź nas na YouTube Dołącz do nas na Discordzie
Statystyki
IP Serwera: samp.blrp.pl
Miasto: Los Santos
Fundusze Miasta: $7435412
Podatek Dochodowy: 10%
Największy Online
Miejsce 1 Ryder - 5227 godzin
Miejsce 2 marcinn - 5032 godzin
Miejsce 3 marti195 - 4047 godzin
Miejsce 4 aPsik - 3832 godzin
Miejsce 5 TheHeroes - 3757 godzin
Miejsce 6 [Chudy] - 3752 godzin
Miejsce 7 mateusz19558 - 3464 godzin
Miejsce 8 TheDrifterPL - 3351 godzin
Miejsce 9 macieja12345f - 3165 godzin
Miejsce 10 adamek124 - 3142 godzin