Decyzja o zamknięciu serwera (2021-10-31 00:30:00)

31.10.2021
Długo zwlekaliśmy z podjęciem decyzji. Zamknięcie serwera jest dla nas końcem pewnego i długiego rozdziału związanego z sampem. Dla nas to przygoda sięgająca łącznie ponad 10 lat. Spadek online, nasze wypalenie oraz inne poważne problemy, które spotkały nas w ostatnim roku przeważyły i czas powiedzieć, że dziękujemy Wam za te 7 lat z nami. Były wzloty, pełne sloty na 80 graczy, a także upadki i pustki na serwerze. Dużo osób odchodziło i wracało, dużo osób - cheaterów i trolli - odejść nie chciało i trzeba było się z nimi męczyć do samego końca.

Można odnieść wrażenie, że serwer ostatnimi czasy stał w miejscu (poza zmianami w gospodarce) i jest to poniekąd słuszne wrażenie jednakże na przestrzeni tych lat dużo udało się zrobić i rozwinąć. Na początku naszej przygody na serwerze prawie nic nie było, był to czysty skrypt Godfathera pełen bugów, bez żadnych istotnych skryptów i mechanik. Osobiście jesteśmy dumni z tego co udało się zrealizować. Wielu z Was może powiedzieć, że zawsze byliśmy kilka kroków za innymi konkurencyjnymi serwerami ale dla nas było to głównie hobby. Chcieliśmy realizować ten serwer po swojemu. Istotnym dla nas było to, że panel gracza, skrypty i obiekty na naszym serwerze zawsze staraliśmy się tworzyć sami, nie korzystaliśmy z gotowców i nie ściągaliśmy z innych projektów.

Z tego miejsca podziękowania dla osób, które w jakikolwiek sposób nam pomagały i mogliśmy na nich liczyć, a szczególnie: Zabek, Xenowski, Baca, Kaniaczek, Birdie, Borek, Rogger, 7days7, Jozefowa oraz inni którzy służyli pomocą, a nie zostali wymienieni.

Serwer jest opłacony do 28 grudnia 2021 i też tego dnia zostanie on wyłączony, więc jeśli ktoś jeszcze chciałby sobie na luzie pograć czy zrobić sentymentalny spacer po naszym serwerze ma czas do tego dnia.

Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i mamy nadzieję, że ten czas który my poświęciliśmy na tworzenie tego serwera został przez Was jakkolwiek doceniony. Do zobaczenia być może gdzieś, kiedyś - Loxard i Mika.

Siódme urodziny Better Life Role Play! (2021-10-26 00:00:00)

26 października 2014
Dziękujemy, że ciągle jesteście z nami. 7 lat to bardzo długo - wydaje się być jak od zawsze. W tym roku nie będzie tematu ze statystykami, bo po resecie gospodarki po takim krótkim okresie czasu nie ma sensu go porównywać do lat poprzednich. Zachęcamy jednak do chwili nostalgii i udostępniania swoich screenów z rozgrywki na serwerze w minionych latach. Tutaj link do tematu urodzinowego - klik.

Przypominamy o zmianie wersji gry oraz ważnym komunikacie w poście poniżej.

Zmiana wersji gry (2021-10-24 21:30:00)

Zmiana wersji gry
W związku z obecną sytuacją na serwerze, która - jak każdy widzi po online - nie należy do najlepszych podjęliśmy decyzję o zmianie wersji serwera na 0.3.DL. Zmiana ta była sugerowana również przez Was na forum. Teraz, żeby wejść na serwer trzeba pobrać nowszą wersje klienta gry - klik.

Co dalej?
Kolejną decyzją, która bezpośrednio wynika z tej pierwszej jest postawienie sprawy jasno - czy warto tracić wzajemnie swój czas? Z jednej strony - czy my mamy dla kogo robić skrypty, poprawki, organizować grę, a z drugiej strony czy Wy macie jeszcze po co tu grać? W zależności od odzewu graczy na zmianę wersji (poprawa online/aktywności/zaangażowania) podejmiemy decyzję o tym czy kontynuować naszą ponad 7-mio letnią pracę nad serwerem czy też go zamknąć.

Obecnie w toku była aktualizacja pozwalająca na nakładanie tekstur na obiekty w domach graczy i w siedzibach frakcji, lecz jej kontynuacja została wstrzymana (awaria komputera + refleksja nad tym co dalej z serwerem). Nie powinno być także zaskoczeniem dla nikogo to, że nasza motywacja i chęć naprawy obecnej sytuacji systematycznie spada patrząc na online. Staraliśmy się podejmować pewne kroki naprawcze, lecz nie przyniosły one zamierzanych rezultatów (amnestie; na otwarcie serwera z nową gospodarką było prawie 50 online, ale nie udało się tego utrzymać; systematyczne poprawki po restarcie).

Ciężko nam się rozstawać z Wami i serwerem po tych wszystkich latach, chociaż 7 lat to i tak dużo jak na serwer SA:MP. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i podjąć decyzję, która - jak wyżej napisaliśmy - zależy w większości od Was.

Dzień Chłopaka (2021-09-30 09:00:00)

30 września
Najfajniejszej dziewczyny, najsłodszych ciastek, najszybszych samochodów, najweselszych zabaw, najciekawszych przygód i dobrych butów - by wszędzie dotrzeć. Wszystkiego najlepszego!

Polub nas na Facebooku Odwiedź nas na YouTube Dołącz do nas na Discordzie
Statystyki
IP Serwera: samp.blrp.pl
Miasto: Los Santos
Fundusze Miasta: $7436301
Podatek Dochodowy: 10%
Największy Online
Miejsce 1 Ryder - 5227 godzin
Miejsce 2 marcinn - 5032 godzin
Miejsce 3 marti195 - 4047 godzin
Miejsce 4 aPsik - 3832 godzin
Miejsce 5 TheHeroes - 3757 godzin
Miejsce 6 [Chudy] - 3752 godzin
Miejsce 7 mateusz19558 - 3464 godzin
Miejsce 8 TheDrifterPL - 3351 godzin
Miejsce 9 macieja12345f - 3165 godzin
Miejsce 10 adamek124 - 3142 godzin