Zaloguj Witaj na forum serwera Better Life Role Play! ::

FAQ
Temat został rozpoczęty przez Emily_Castillo, 2014-11-09, 15:38

Emily_Castillo  Wysłany: 2014-11-09, 15:38   FAQ

Nick IC: Emily_Castillo
Respekt: 1144

1. Jak zostać liderem frakcji?
Aby zostać liderem organizacji należy złożyć swoje podanie w następującym dziale: Podania na lidera frakcji. Zanim jednak to zrobisz zapoznaj się z wymaganiami oraz z aktualną listą liderów, gdyż nie można aplikować na lidera organizacji która już owego posiada. Liderami organizacji można zostać również poprzez dziedziczenie władzy - najczęściej sprawdza się to w organizacjach przestępczych. Wtedy lider przekazuje komuś swoje uprawnienia, bądź dzieje się tak podczas CK i lidera otrzymuje jego zastępca. Zanim jednak nastąpi takie przekazanie władzy musi ono zostać zaakceptowane przez Opiekuna danego typu organizacji.

2. Jak stworzyć własną organizacje?
Na początku trzeba zaznaczyć, ze tutaj już jest ciężej niż z organizacjami statycznymi. W tym temacie znajdziecie mini FAQ dotyczący organizacji dynamicznych. Wszystkie najważniejsze rzeczy są zawarte właśnie tam.

3. Gdzie mogę sprawdzić aktualną listę liderów frakcji?
Tutaj: http://blrp.pl/forum/viewtopic.php?t=17

4. Jak mogę zostać moderatorem?
Na posadę moderatora dostanie się osoba aktywna na serwerze, pracowita i rzecz jasna kulturalna. Jeśli uważasz, że jesteś taką osobą, możesz złożyć podanie na moderatora w odpowiednim dziale w trakcie rekrutacji. Informacja o rekrutacji zawsze zamieszczana jest w ogłoszeniu na górze forum, jeżeli jednak chcesz sam sprawdzić, szukaj tutaj: http://blrp.pl/forum/viewforum.php?f=30

5. Czy można kupić admina/moderatora/lidera?
Nie, nie można.

6. Co zrobić gdy wchodzę na serwer i ciągle mnie crashuje?
Użyj opcji AntyCrash z Panelu Gracza na stronie, bądź na serwerze - przed zalogowaniem się na postać.

7. Co daje Konto Premium i Super Premium?
Klik <- tutaj jest wszystko ładnie rozpisane. Konta Premium dodają różnego rodzaju przywileje, ale nie wpływają na rozgrywkę gracza.

8. Jak mogę kupić Konto Premium i Super Premium?
Konta Premium możemy zakupić zarówno w Panelu Gracza na stronie jak i na serwerze. W Panelu Gracza wystarczy wejść tutaj i wybrać interesującą nas usługę, zaś na serwerze używamy komendy /pp bądź /premium.
Powstał także filmik wyjaśniający działanie Premium oraz Punktów Premium, zachęcamy do oglądania:

9. Kupilem Premium i nie dostałem go, o co chodzi?
Przed zakupem konta Premium musisz być wylogowany na serwerze. Jeśli jednak tego nie zrobisz zgłoś się do któregoś z Administratorów (Emily/Henry).

10. Jak mogę zgłosić czitera bądź inną osobę łamiącą regulamin?
Użyj komendy /report [treść reportu], najlepiej by w środku zawierał ID osoby, która łamie regulamin oraz co konkretnie robi. Administracja nie zareaguje na reporty pisane na którymś z czatów.

11. Nie podoba mi się zachowanie jednego z adminów/moderatorów na serwerze. Gdzie mam napisać skargę?
Jeśli ktoś według Ciebie źle wywiązuje się ze swoich obowiązków lub całkowicie je ignoruje i jest niemiły w stosunku do Graczy (łamie Regulamin Administracji) - napisz nowy temat w dziale Pochwały/Skargi. W tymże dziale znajdziesz również wzór, a raczej główne wymagania jakie powinna składać skarga. Jeżeli jakiś członek Administracji w jakiś sposób przysłużył Ci się i chciałbyś go pochwalić, możesz to także zrobić w tym dziale.

12. Gdzie mogę pisac skargi/pochwały na Graczy?
W tym samym miejscu, co na Administracje (patrz pkt. wyżej).

13. Dostałem bana na serwerze. Gdzie mogę się od niego odwołać?
Prośbę o odbanowanie należy napisać w dziale Odwołania, przed uprzednim zastosowaniem się do jego wzoru.

14. Gdzie znajdę nowości, które zostały wprowadzone na serwer?
W changelogu.

15. Nie mogę wejść na serwer, bo jest napisane że mam zły nick. Jaki powinien być?
Wchodząc na serwer nick wpisany w okienko SA:MP jest Twoją nazwą konta. Po wejściu na serwer i zarejestrowaniu się dopiero wtedy tworzysz postacie. Nazwa konta nie może zawierać "_", ani innych znaków specjalnych. Zapamiętaj ją, bo później tylko jej będziesz używać. Może to być co sobie zapragniesz, np: habababa, LoL12345 i tak dalej.

16. Znalazłem błąd/bug na serwerze/forum. Co zrobić?
Należy to zgłosić w dziale Sugestie i błędy.

17. Mam pomysł na nową rozrywkę/ulepszenie czegoś. Gdzie mogę o tym napisać?
Opisz to najlepiej jak potrafisz w dziale Sugestie i błędy.

18. Dlaczego zostałem uwięziony w AdminJailu/zostałem uciszony/dostałem warna/bana/mute?
Gracze nie są karani bezpodstawnie. Najprawdopodobniej złamałeś w jakiś sposób Regulamin Serwera.

19. Co to AdminJail?
W skrócie: jest to wiezienie OOC do którego trafiają niegrzeczni Gracze (nie, nie jest to więzienie w którym trzyma się adminów ;) ).

20. Jak zarobić na serwerze?
Jako nowy Gracz najlepiej rozejrzeć się po mapie w poszukiwaniu pracy bądź pracy dorywczej/zleceń. Niektóre są powtarzalne i umożliwiają łatwe zarabianie pieniędzy (przykładowo: pilot, kierowca śmieciarki). Innym rozwiązaniem jest dołączenie do frakcji. Wszystkie zarobione pieniądze opłaca się wpłacać do banku, wtedy otrzymujemy % co każdy PayDay. Większość prac zaznaczona jest na mapie tutaj.

21. Jak zdobywać doświadczenie (exp)?
Zasada jest prosta - im więcej pracujesz tym więcej zdobywasz doświadczenia. Punkty doświadczenia dostaje się co każdy PayDay pod warunkiem, że grasz odpowiednią ilość godzin na serwerze.

22. Czym są pracę dorywcze?
Praca dorywcza to praca którą możesz podejmować bez obowiązku akceptowania kontraktu, nawet będąc we frakcji.

23. Nie mogę nic znaleźć , skąd mam wiedzieć gdzie są poszczególne budynki i prace?
Tutaj znajdziesz mapę z najważniejszymi lokacjami na serwerze. Mapa jest tylko w celach informacyjnych. Nie można jej używać IC.

24. Jak mogę zmienić skin?
Skiny da się zmieniać w sklepach z ubraniami (np. w Binco na Ganton). Można zmieniać zarówno cywilne jak i frakcyjne.

25. Czy mogę mieć własny dom?
Tak, domy do kupienia są porozmieszczane w całym Los Santos. Wykonujemy także domy na zamówienie Graczy.

26. Czy dom mogę samodzielnie umeblować?
Tak, na serwerze dostępny jest szeroki wachlarz mebli i akcesoriów możliwych do umieszczenia w domach Graczy. Wystarczy we własnym domu użyć komendy /obiekty.

27. Ktoś mi się włamał do domu! Jak mogę temu zapobiec?
W sklepie z zabezpieczeniami można kupić zamki i alarmy by utrudnić włamywaczowi dostanie się do domu. Sklep ten znajduje się we wschodniej części Los Santos. Posiadając Konto Premium mamy dostęp do lepszych zamków do domu, a Konto Super Premium - do zamków i alarmów, które w razie potrzeby zawiadomią kogo trzeba o włamaniu.

28. Skąd mam wziąć prawo jazdy, dowód i licencje?
Wszystkie wyżej wymienione rzeczy wydaja członkowie Department of Motor Vehicles w Urzędzie Miasta.

29. Ile kosztuje wyrabianie licencji?
W urzędzie znajduje się cennik w którym wszystko jest opisane.

30. Co dają biznesy?
Zysk oczywiście, jeśli kupisz biznes będziesz dostawał całość albo część zarobków ze sprzedaży dóbr lub usług.

31. Czy mogę mieć wspólnika? Co to daje?
Wspólnik może gospodarować majątkiem biznesu, ale nie może go sprzedać. Bywa to pomocne jeśli właściciel biznesu jest nieobecny przez kilka dni.

32. Zniszczyłem swój samochód, czy Administracja da mi na nowy?
Administracja oddaje pieniądze za naprawę tylko w wyjątkowych przypadkach.

33. W takim razie gdzie naprawie swój pojazd?
Pojazdy można naprawić w warsztatach porozmieszczanych w mieście. Więcej informacji dotyczących pojazdów znajdziesz w poradniku - Pojazdy - co i jak?.

34. "Admin, czy możesz nadać ogłoszenie IC na /o?"
Ogłoszenia można nadawać z siedziby San News za opłatą $200.

35. "Admin, usuniesz mi pracę?"
Zanim przyjmie się jakąkolwiek pracę KAŻDY musi zaakceptować kilkugodzinny kontrakt. Jeśli akceptowałeś - zgodziłeś się na odczekanie tego czasu. Admin nie usunie Ci go. W Panelu Gracza można to zrobić i natychmiastowe usunięcie kosztuje 10PP.

36. Skąd mogę wiedzieć, czy ktoś z Administracji jest online?
Wystarczy wpisać komendę /admins. Pełen skład Administracji znajduję się także tutaj.

37. Jak dostać rangę Przyjaciel na forum?
Rangę przyjaciela otrzymują osoby które przysłużyły się w znaczącym stopniu dla serwera, są one wyznaczane przez Head-Adminów.

38. Czy jak umrę to mogę wnosić do Administracji o unblock postaci i wtedy zmienić jej nazwę za PP?
Nie, jak już się umarło to jest "po ptakach". Należy wcześniej o tym pamiętać bądź poinformować członka Administracji przed blokadą.

39. Co dają sterydy i gdzie je kupie?
Sterydy można kupić w sklepie nieopodal komisariatu policji - dokładniejsza lokacja znajduję się na mapie poniżej. Sterydy dzielimy na dwa rodzaje: Zwykłe ($2300) i Super Sterydy ($5100). Wpływają one na szybkość zdobywanej siły na siłowni.

40. Siła? Co to? Skąd to zdobędę i co mi to da?
Siła to jedna z umiejętności jaką może posiadać nasza postać. Można ją "nabyć" na siłowni wykonując ćwiczenia na hantlach bądź sztandze. Siła wpływa na naszą sylwetkę i zadawane przez nas obrażenia z pięści. Także w zależności od niej możemy zmienić swój styl walki.

41. Jak mogę sprawdzić swoją sylwetkę?
Swoją sylwetkę można sprawdzić wpisując komendę /stats na serwerze.

42. Czy mogę zmienić nick w grze?
Nicku - czyli nazwy konta na serwerze nie da się zmienić (Administracja także jej nie zmienia!). Możesz zmienić jedynie nazwę postaci - jest to opcja płatna i do jej użycia służy komenda /premium (lub /pp).

Daj respekt autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 22 pkt. respektu:
Kamvlor, 9dawid8, Gotthard, Luciano, Shun, Al3k, Xenowski, Nicole, Henry_Devines, DraziV, XenOO, Rickey, Esper, Kulpiaczek, Grand, Kortezik, marcin2341, Mane5, KaToWiCe, Ratched5, Joka, Baron.
Odpowiedz do tematu